Witajcie Polówkowicze!

Lato bez Polówki to jak Batman bez Jokera, „Ojciec chrzestny” bez Marlona Brando, Łódź bez fabryk. W tym roku gramy w rekordowej liczbie miejsc. 100 projekcji w 14 różnych lokalizacjach!

LOKALIZACJE

poniedziałki – EC1

wtorki – Stawy Stefańskiego/ Poleski Ośrodek Sztuki (Krzemieniecka 2A)/ Muzeum Pałac Herbsta

środy –Piotrkowska 90/ Park Julianowski

czwartki – Fabryka Sztuki/ Port Łódź

piątki – park Lutomierska–Drewnowska (obok Komendy Wojewódzkiej Policji)

soboty – Centralne Muzeum Włókiennictwa

niedziele – Fuzja / parking TME (Rozalii1)

O TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU

„Nasz festiwal ciągle się zmienia i rozwija. Tegoroczną edycję możemy uznać za przełomową. Po raz pierwszy przekroczymy magiczną liczbę stu projekcji. Stawiamy na to, żeby jak najwięcej się działo w różnych częściach miasta, ale też żeby program był ekstremalnie zróżnicowany, a przez to ciekawy” – mówi organizator festiwalu Wojtek Augustyniak z Fundacji Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”.

SEKCJE TEMATYCZNE – PROGRAM

Na TME Polówka każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można się pośmiać, pobać, powzruszać i pomarzyć. W repertuarze nie zabraknie filmów dla miłośników klasycznego Hollywoodu, jak i fanów bardziej niszowego, art-house'owego kina. W tym roku są następujące sekcje: JESZCZE POLSKA!, REŻYSERKI, VHS, THE BEST OF, LOVE IS IN THE AIR VOL. 1 I VOL. 2 , HAVE FUN, CRIME STORY, STEREO, STRASZNE RZECZY, ARTHOUSE, KINO PLENEROWE NA STAWACH STEFAŃSKIEGO VOL.3 (czyli połączenie kina dla dorosłych i animacji dla dzieci).

WSTĘP WOLNY BEZ ZAPISÓW

W tym roku wejściówki ze względów porządkowych obowiązują tylko w przypadku Moto Polówki na parkingu TME. Pozostałe projekcje nie wymagają wcześniejszych zapisów.

ORGANIZATOR I PRZYJACIELE

Rekordowa edycja festiwalu możliwa jest dzięki wsparciu wielu sponsorów i partnerów. Już po raz trzeci festiwal wspomaga sponsor tytularny, czyli firma TME. Swój zakres wsparcia rozszerza w tym roku firma Profit Development, która zostanie głównym sponsorem głównym wydarzenia oraz patronem sekcji THE BEST OF w Parku Julianowskim. Do grona partnerów miejsc dołącza Fuzja, dzięki której zorganizujemy projekcje w starej Kotłowni na jej pofabrycznych terenach. Projekcje w tym miejscu potrwają aż do końca września. Roczną dotację na organizację festiwalu przyznał Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster

Wsparcie: Urząd Miasta Łodzi, Budżet Obywatelski w Łodzi (sekcje CRIME STORY i KINO PLENEROWE NA STAWACH STEFAŃSKIEGO VOL.3).

Sponsor Tytularny: TME

Sponsor Główny: Profit Development

Sponsorzy: Ceri, Nordea, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu

Partnerzy Miejsc: Fuzja, Port Łódź, Poleski Ośrodek Sztuki, EC1, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Fabryka Sztuki, Muzeum Pałac Herbsta, An-Wa

Partnerzy: Sztuka Plakatowania, Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, Zielona Łódź, Orientarium, Miasto Filmu Unesco, Łódź Film Commission, NCKF, Festiwal Retroperspektywy, Festiwal Łódź 4 Kultur, Festiwal Retroperspektywy, Kino Bodo oraz Brand24

Patroni medialni: Radio Eska, Gazeta Wyborcza, Plaster Łódzki