Czołem! 

To już 16. raz witamy się z Wami - naszymi kochanymi widzkami i widzami! 

 TME Polówka to filmowa energia, która w letnie wieczory opanowuje całą  Łódź. W tym roku nie mogło być inaczej. Nie mogło być też tak, że kolejna edycja nie będzie rekordowa, że nie zwiększy się liczba lokacji, wyświetlonych filmów, i mamy nadzieję Was - polówkowiczów i polówkowiczek!

Łódź zmienia się coraz bardziej, niektóre miejsca są nie do poznania, wyrosło mnóstwo nowych budynków, zrewitalizowano wiele fabryk, zbudowano hotele, woonerfy, knajpy, muzea i inne bajery. Ludzie są weselsi, ale jedno pozostaje niezmienne. Nasza ukochana, stara i obdrapana muszla koncertowa w Parku na Zdrowiu, gdzie 15 lat temu odpaliliśmy pierwszą łódzką Polówkę.  W tym roku gramy kolejną edycję i mamy nadzieję że będziecie z nami!  

 W pierwszym roku wyświetliliśmy 8 filmów, a w tym pokażemy Wam  140 tytułów w 20 lokalizacjach!

Selekcja filmów jest w tym roku wyjątkowo szeroka.  Z jednej strony będziemy wzruszać się oglądając Króla Lwa w sekcji Dobranocka, z drugiej oglądać mocne i wymagające filmy w sekcji Arthouse, czy filmy o kobietach w sekcji Monokino: Herstorie. Nie zabraknie tradycyjnych sekcji The best of, czy najnowszego rodzimego kina w bloku Jeszcze Polska. Drugą polską sekcją, zlokalizowaną na Letnisku Księży Młyn, będzie ŁDZ 600, gdzie pokażemy filmy nakręcone w Łodzi lub z nią związane.    W tym roku często będziecie musieli wybierać spośród dwóch, a czasem trzech, propozycji tego samego dnia. 

Wśród lokalizacji są te tradycyjne, zakorzenione już od lat: Parki: Zdrowie, Julianowski, przestrzenie miejskie jak  EC1, czy Fuzja. Z premierowych lokalizacji warto wspomnieć o Muzeum Kinematografii i Monopolis, w którym zagraliśmy dawno temu, kiedy dopiero zaczynało się rewitalizować. 

Duża część tegorocznych projekcji - bo aż 35 - to pokazy sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego. Będziemy na Teofilowie, Żubardziu, Retkini, Kozinach, Złotnie, Zdrowiu i oczywiście na ubiegłorocznym polówkowym hicie czyli Widzewskiej Górce!

Dziękujemy miastu Łódź za zaufanie i możliwość realizacji naszego wydarzenia. Dziękujemy  sponsorowi Tytularnemu,  sponsorom i partnerom miejsc, i pozostałym partnerom za wsparcie, bez którego nie moglibyśmy tak mocno rozwinąć skrzydeł!

Nie przedłużając: 

Do zobaczenia po zmroku (po 21)! 

 

 

Organizator:

1-Untitled-2

Partner główny:

22-Untitled-2
600×22-Untitled-2.gif.pagespeed.ic_.-JcGq4YTqU-1
3-Untitled-2

Sponsor tytularny:

4-Untitled-2

Sponsor wyjątkowy:

5-

Sponsorzy:

cariUntitled-2
uuffUntitled-2
pgeUntitled-2
6-Untitled-2

Partnerzy miejsc:

fuzj-1
ort-1
nf-1
msk-1
ec1-1
zarzad-2
muzm-2
atry
brama
skanska

Partnerzy:

oo-1
mpk-1
ziel-1
fal-1
mon-1
nowy-1
pow-1
mac-1
sztuka
une
nck

Patroni medialni:

21-Untitled-2

Partner merytoryczny:

ffUntitled-2

Partner Logistyczny:

jasz-1