O festiwalu

Cześć,

Pierwsza łódzka Polówka odbyła się w 2007 roku na polance przy amfiteatrze w Parku na Zdrowiu. Zorganizowaliśmy ją, kiedy prowadziliśmy jeszcze słynne Kino Cytryna na Zachodniej. Na pierwszą projekcję wybraliśmy wtedy hiszpański dramat “Granatowy prawie czarny” w reżyserii Daniela Sancheza Arevalo — jeszcze wam pokażemy kiedyś ten film :). Wtedy spotkaliśmy się z wami tylko 8 razy, w każdy wtorek.

Przez te wszystkie lata trochę się zmieniło, ale Polówka pozostała Polówką.

Dziś zapraszamy Was na XV edycję Letniego Festiwalu FIlmowego TME Polówka, najpopularniejszego filmowego wydarzenia w Łodzi — które potrwa od 28 czerwca aż do połowy września.

Łącznie czekać będzie na Was ponad 100 filmów w 15 lokalizacjach. Gdzie zainaugurujemy tę jubileuszową edycję? Dokładnie przy tej samej obdrapanej żółtej muszli koncertowej w Parku na Zdrowiu, gdzie przed ławkami rośnie centralnie ni stąd ni zowąd wielkie drzewo, zasłaniając pół sceny.

Zaczniemy równie mocnym tytułem co 15 lat temu, czyli “Na Rauszu”.

Główna część Polówki to projekcje w parkach, na dziedzińcach, podwórkach i innych ciekawych miejscach. 

W tym roku, po ostatnich latach pełnych ograniczeń, wracamy do najbardziej znanych i lubianych łódzkich parków — Parku Julianowskiego i Parku na Zdrowiu. Ponownie zagościmy także w doskonale rozpoznawalnych przez polówkowiczów miejscach takich jak Ośrodek Sztuki przy ul. Krzemienieckiej czy EC1.

Najgłośniejszą nowością na polówkowej mapie będzie Letnisko Księży Młyn, gdzie dzień po energicznych koncertach będzie można obejrzeć najlepsze filmy, których tematem przewodnim jest muzyka.

Łącznie we wszystkich 15 lokalizacjach wyświetlimy 104 filmy.

31 projekcji to zlokalizowane w 5 miejscach:
Na Kozinach, Żubardziu, Teofilowie oraz Widzewskiej Górce i stokowskim parku im. Zaruskiego sekcje realizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. W tym roku wszystkie te projekcje odbędą się pod patronatem i przy wsparciu promocyjnym Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka.

Po raz pierwszy możemy też Wam powiedzieć, że spotkamy się na pewno i za rok i za dwa, bo podpisaliśmy trzyletnią umowę na realizację Polówki — zarówno z Łódzkim Centrum Wydarzeń, jak i z naszym sponsorem tytularnym — firmą TME — Transfer Multisort Electronik, który jest z nami już od 2019 roku.

Zapraszamy Was serdecznie na wszystkie projekcje. Enjoy!


TME Polówka Team