Przyjaciele

SPONSOR TYTULARNY

tme

TME to globalny dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, automatyki przemysłowej i wyposażenia warsztatowego. Nasza siedziba główna znajduje się w Łodzi – nowoczesne biuro oraz Centrum Logistyczne. To stąd, codziennie, wysyłamy ponad 5000 paczek do naszych klientów z ponad 140 krajów.

Zatrudniamy ponad 800 osób w Łodzi i 10 spółkach zależnych na całym świecie. Jesteśmy TOP Pracodawcą Miasta Łodzi.

SPONSOR TYTULARNY

profit

Na rynku deweloperskim funkcjonuje od 2003 roku. Założyciele firmy już w chwili jej tworzenia mogli się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w branży, dzięki czemu PROFIT DEVELOPMENT od samego początku rozwija się dynamicznie i konsekwentnie realizuje założoną strategię. Prowadzimy działalność inwestycyjną w trzech miastach – Wrocławiu, Łodzi i Warszawie.

W każdym z tych ośrodków wybieramy najbardziej atrakcyjne lokalizacje pod realizację budynków wielorodzinnych oraz osiedli mieszkaniowych. Kompleksowo podchodzimy do całego procesu deweloperskiego – zakupu odpowiedniej działki, projektowania funkcjonalnych przestrzeni, zachowania wysokich standardów jakości budynków oraz profesjonalnej obsługi Klientów. We wszystkich tych obszarach działalności kierujemy się przesłaniem zawartym w trzech słowach: bezpiecznie, nowocześnie i komfortowo.

16 lat doświadczenia
Wrocław, Łódź, Warszawa
28 zrealizowane inwestycje
3600 wybudowanych mieszkań

Sponsorzy

nordea

Nordea Bank Oddział w Polsce wchodzi w skład największej skandynawskiej instytucji finansowej, zatrudniającej ponad 30 000 osób na świecie, z czego ponad 4000 pracuje w Polsce. W jego skład wchodzi centrum operacyjne w Łodzi, obsługujące transakcje dla skandynawskich jednostek biznesowych banku oraz IT, zlokalizowane w Trójmieście i Warszawie. Nordea w Polsce planuje dalszy wzrost zatrudnienia. Wśród poszukiwanych kandydatów są zarówno absolwenci studiów wyższych, jak i eksperci o ugruntowanej wiedzy informatycznej i finansowej.
FILM

wsbinoz

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu jest jedną z trzech największych uczelni niepublicznych w Łodzi. Obecnie na Uczelni kształci się ponad 1000 studentów. W swojej ofercie WSBiNoZ posiada:
Kosmetologię – studia I i II stopnia
Dietetykę – studia I i II stopnia
Pedagogikę – studia I i II stopnia
Prawo – jednolite studia magisterskie
Psychologię – jednolite studia magisterskie
Oraz studia podyplomowe.
WSBiNoZ kształci w profilu praktycznym co oznacza, że ponad 60% zajęć to zajęcia prowadzone w formie warsztatów i projektów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz korzystając z możliwości technologicznych Uczelnia oferuje także studia online, głównie z myślą o osobach, które chcą połączyć naukę z obowiązkami zawodowymi, czy rodzinnymi. Studenci WSBiNoZ mają także możliwość odbywania praktyk i staży w krajach Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +

ceri

Pracujemy dla banków i na bank stawiamy na ludzi. Specjalizujemy się w obsłudze procesów dla instytucji finansowych, testowaniu oprogramowania, automatyzacji procesów i weryfikacji danych klientów (KYC). W naszej pracy liczy się znajomość języka obcego, zaangażowanie i gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Z chęcią nauczymy Cię czegoś nowego, zapewniając bagaż pozytywnych doświadczeń.

fuzja

Pofabryczny krajobraz Łodzi z roku na rok zmienia się nie do poznania, dumnie przypominając o przemysłowej tradycji miasta. Częścią tych zmian jest Fuzja, która powstaje w miejscu, gdzie na przełomie XIX i XX wieku funkcjonowało znane na całą Europę włókiennicze imperium rodziny Scheiblerów. Ten ogromny pofabryczny teren przez wiele lat był niedostępny dla ludzi. Obecnie dzięki prowadzonej rewitalizacji odzyskuje swój dawny blask. Inwestor – Echo Investment postawił sobie za cel oddanie miastu i jego mieszkańcom miejsca różnorodnego i wyjątkowego, które zaoferuje nową jakość życia i spędzania wolnego czasu. Wieloetapowa inwestycja łączyć będzie funkcję biurową, handlowo – usługową, gastronomiczną, a także budynki mieszkalne, plac miejski – „Ogrody Anny” i otwarte, zielone tereny wspólne liczące blisko 4 ha z alejkami, skwerami oraz infrastrukturą miejską. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne. Niewątpliwą wartością inwestycji jest stojąca za nią historia Łodzi przemysłowej i historia ludzi, którzy tworzyli włókienniczą potęgę miasta. Fuzja pisać będzie kolejne rozdziały tej historii, budując nową tożsamość tego miejsca i tworząc jego społeczność.

Sercem Fuzji są „Ogrody Anny” wraz z zabytkową elektrownią Scheiblerów z 1910 r. „Ogrody Anny” upamiętniają postać żony „króla bawełny” - Anny Scheibler, fabrykantki, filantropki, a także pasjonatki ogrodnictwa. Sama elektrownia, a w zasadzie jej elewacja, została w tym roku odrestaurowana. W oryginalne ramy okien wstawione zostały olbrzymie witraże, a 80-metrowy komin budynku odzyskał pierwotne detale architektoniczne. Budowa elektrowni była działaniem pionierskim dla ery napędu elektrycznego w przemyśle Królestwa Polskiego. Częścią budynku elektrowni jest dawna secesyjna kotłownia. To właśnie tutaj - w tym niezwykle klimatycznym miejscu, tego lata odbywać będą się pokazy kina letniego w ramach Polówki 2021.